Ansökan är öppen!

Nu har ansökan för Östra Grevie folkhögskolas utbildningar med kursstart hösten 2020 öppnat! 

Ansökan till alla våra utbildningar har öppnat! Konst- och designutbildningarna och Musikteaterutbildningen har släppt sina ansökningsprover. Mer information om hur du söker hittar du här. På varje utbildnings egen informationssida hittar du mer information om hur du söker till just den utbildningen, samt arbetsprover för Konst och design-utbildningarna, och scenprovsanvisningar för Musikteaterutbildningen.

Ansökan till höstterminen 2020 är öppen till och med 4/5.

Ansökan till Musikteaterutbildningen stänger redan 29/3.

Du har väl inte missat att vi firar detta med fest på Moriska Paviljongen i Malmö den 6 februari. Det är fri entré och alla är välkomna! 

 

 

 

 

 

Ansökan är öppen!

Skip to content