Musikteaterklassen bjuder in till tre livesända framträdande i december!

Östra Grevie Folkhögskolas Musikteaterklassen ett bjuder in till livestreamade Vinterkonserter. Det är vid tre hela tillfällen vi får luta oss tillbaka i hemma i soffan och se på klassens framträdande!

Vinterkonsert (ettor)
3/12 kl 19.00

Länk till livestreamen kommer i detta event: klicka här

Vintermörkret börjar smyga sig på, och det gäller att ha något att se fram emot. Vad bättre än Musikteaterutbildningens årliga Vinterkonsert-redovisning?

Musikteaterutbildningens årskurs ett redovisar de senaste veckornas arbete inom ensemblesång och duetter i en Vinterkonsert. Kom och upplev vinterstämningen som infinner sig när deltagarna tar med er på en musikalisk resa där det mesta får plats. Och självklart blir det också lite julmusik.

Refuge (pjäsprojekt)

15/12 kl 17.30

Event: https://fb.me/e/3L3OCdViX 

Tvåor – Slutredovisning

16/12 kl 17.30

Event: https://fb.me/e/1O11Gaian

Foto av Lea Vallier från vår fotografiklass, som också står bakom kameran vid livesändningen.

Musikteaterklassen bjuder in till tre livesända framträdande i december!

Skip to content